چسب دو طرفه

چسب دو طرفه

کوثر گراف یکی از فروشگاه هایی می باشد که علاوه بر تولید محصول خود انواع ملزومات مورد نیاز برای چاپ از جمله چسب دو طرفه را برای مشتریان گرامی فراهم می کند.تا به راحتی و با قیمت مناسب به آنچه که مورد نیاز خود است دسترسی داشته باشند.

برای تهیه چسب می توانید با شماره 09124540902 تماس حاصل فرمایید.

معرفی چسب دو طرفه

این نوع چسب به چسبی گفته می شود که در دو طرف پلاستیک آن ماده چسبنده وجود داشته باشد.

این نوع چسب توانایی چسبیدن به دو سطح مختلف را دارا می باشد.

چسب های دو رو نسبت به فشار حساس می باشد.

مهم ترین علت استفاده از چسب های دو رو کیفیت بالای آن است.

همچنین چسب ها در محصول تولیدی مشخص نباشند.

انواع چسب دو طرفه

چسب های دو طرفه با توجه به ضخامت به طور کلی به دو نوع ضخیم و نازک تقسیم می شوند.چسب های دو طرفه نازک  برای کارهای سبکه که نیازی به چسبندگی باالایی ندارند استفاده می شود.

چسب های ضخیم نیز برای مصرف در تولید کارهای سنگین استفاده می باشد.

ویژگی چسب دو طرفه

علاوه بر وجود ماده چسبنده در دو طرف نایلون چسب دو طرفه دارای ویژگی های دیگری نیز می باشد.ویژگی هایی از چسب دو طرفه که آن را نسب به سایر چسب ها متمایز می کند به شرح زیر می باشد.

چسب های دو رو با قابلیت چسبندگی بالا توانایی حفظ چسبندگی خود در شرایط گوناگون دارا می باشد.این چسب ها به دلیل کیفیت بالا تر نسبت به سایر چسب ها در آب و هوای مختلف و نور UVچسبندگی خود را حفظ می کند.

مقاومت چسب دوطرفه

مقاومت این چسب ها به طوری می باشد که از بعضی از این چسب های دو رو به عنوان میخ،پرچ،جوش و… استفاده کرد.در بعضی از شرایط مصرف کننده نمی تواند از عوامل اتصال  دهنده فیزیکی برای اتصال دو محیط و دو جسم و دو محیط استفاده کرد.

یکی از بهترین گزینه ها برای این اتصال استفاده از چسب دو رو می باشد.

کاربرد چسب دو رو

از چسب های دو رو برای صنایع گوناگونی استفاده می شود. که می تواند علاوه بر مصرف صنعتی مصرف خانگی نیز داشته باشد. به طور کلی از چسب های دوطرفه در صنعت کفش، کیف، ساخت  قطعات الکترونیکی، صنایع بهداشتی و…  استفاده می شود.

انواع چسب دو رو

چسب های دو طرفه با توجه به ضخامت و نوع نایلون دارای انواع مختلفی می باشد.

  1. چسب  موبایلی
  2. چسب  ACX
  3. چسب فومی
  4. چسب سلولزی
  5. چسب شیشه ای
  6. چسب ژله ای نخ دار

پاک کردن چسب دو رو

چسب های دو رو به علت قابلیت چسبندگی بالایی که دارند به سختی کنده می شود.

یکی از اتفاقات رایج استفاده از این چسب ها ماندن رد چسب بر محیط مورد استفاده می باشد.

برای مواجه نشدن با این تصویر اقدامات زیر را توصیه می کنیم.

برای اینکه چسب روی محیط باقی نماند می توان روی آن را با سشوار گرم کرد. تا ماده چسبنده آن شل شود سپس چسب را به راحتی بکنیم. البته این راه حل برای چسب هایی مناسب می باشد که به تازگی چسبیده شده باشند.

در صورت نبودن سشوار و کنده نشدن چس می توان از استون استفاده کرد. استون یکی از اولین و ابتدایی ترین حلال های آلی می باشد. استون با بهترین قدرت پاک کنندگی توانایی انجام این کار را دارد. بهتر است برای این کار از استون با درصد خلوص بالا تری استفاده کرد.

دیدگاه ها مسدود شده اند.